Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Ercan Kozanoğlu

 

 

 

Ercan Kozanoğlu

1952 yılının yirmi sekizinci günü babamın bir kamu kurumunda görev yaptığı Ankara’nın şirin ilçesi Çubuk da dünyaya gelmişim. Memleketim, yani sülalemin öteden beri yaşadığı yer Adana’nın Saimbeyli ilçesidir. Babamın görevi nedeniyle ülkemizin çok değişik yerlerinde yaşadım.1994 yılından beri eşimin memleketi olan Kahramanmaraş’ta yaşıyorum, sanırım yaşamaya da burada devam edeceğim. “Avrat elli” oldum yani. Biri erkek dört çocuk babasıyım.

Okul diplomam Halkla İlişkilerdir. İlk çalışma yerim Ereğli Demir Çelik fabrikalarıydı.1978 yılında oradan ayrılarak Adana Orman Bölge Müdürlüğü Saimbeyli Orman İşletme Müdürlüğünde göreve başladım. Adana ve K.Maraş Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı İşletme Müdürlüklerinin değişik şefliklerinde çalıştım. Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğünde çalışırken 2004 yılında emekli oldum. Görevim sırasında Ulukışla ilçesinden Binboğa dağlarına kadar olan çok geniş coğrafya ya yayılan Toros Dağları ormanlarında görev yaparken buraları ve bura insanlarının yaşamlarını ve kültürlerini yakından tanıdım. Öykülerimde bunların etkisi oldukça belirlidir.

Öykü yazmanın yanında müzikle de yakından ilgiliyim. K.Maraş’ta Türk sanat Müziği Korolarında Korist ve solistlik yaptım. Amatör olarak Tambur ve ut çalmaktayım.

Kahramanmaraş Kültür Sanat Evinin kuruluş çalışmalarında bulunarak, Alkış Dergisinin yazarları içerisine katıldım. Öykülerimi bir kitap halinde bastıramadım. Yani şu günlerde   “ Kitapsız Öykücüler” arasındayım.

 

 

 

You are here Ercan KOZANOĞLU