Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Gültekin YAZICIOĞLU

 

Alaittin  Gültekin  Yazıcıoğlu

1939  Yılında  Kahramanmaraş  İl  Merkezinde doğdu.Baba adı  Halil Haki,Anne adı Fatma Leman.

Babası uzun süre askeri Baytar  olarak, savaş yıllarında, değişik cephelerde ve yerlerde

Hizmet görmüş; Cumhuriyet kurulduktan sonra Doğuda, Güneydoğuda ve Kahramanmaraş’ta veteriner hekim olarak aynı görevi sürdürmüştür…

Annesi ev hanımıdır. Beşkardeşin son çocuğudur.

İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı.1959 yılında girdiği İstanbul Üniversitesinden 1967 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesinde Uzmanlık eğitimine başladı. Bu arada Bandırma doğumlu H.Filiz Hanımla evlendi. Genel Cerrahi hastalıkları uzmanı olarak vatani görevini yaptıktan sonra 1973 yılında; Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde göreve başladı.1974 Yılı sonunda; Kahramanmaraş’ta ilk özel hastane olan ‘’ Gültekin Yazıcı oğlu ‘’ özel hastanesini kurdu… Daha sonra çeşitli nedenlerle 1976 yılında özel hastaneyi kapattı… İki yıl Adana SSK Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştıktan sonra yeniden Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde göreve başladı.1979 yılı başında yeniden istifa etmek zorunda kaldı… Bir süre boşta gezdi…

20 Mayıs 1980 de ikinci kez yeniden Kahramanmaraş’ta  ‘’Hayat Hastanesi ‘’ adında Kahramanmaraş’ta ikinci özel hastanesini kurmuştur… 1989 Yılında yeni hastane binasını yaptırmış; bu arada yanına ortak almıştır.

1973 Yılında devlet Hastanesinde Donörlerden kan alabilmek için Kan İstasyonu kurmuş; İlk kez Belediyeden Kan anonsu yaptırmıştır.

1986 yılında Kahramanmaraş’a ilk Ultrasonografi cihazını getirmiş, 1994 yılında yine bu kent’te ilk kez Laparoskopik  Kolesistektomi  ameliyatı yapmaya başlamıştır.

2010 yılında hastaneyi devrederek aktif hekimliği bırakıp emekli olmuştur.

Çağlar ve Çağdaş isimli iki erkek evladı vardır.

 


 

You are here Gültekin YAZICIOĞLU